Husqvarna Norden 901 MY24

 • Objem motora:          889 cm3
 • Výkon a max krútiaci moment:  77KW a 100Nm
 • Prevodovka:               6 rýchlostná
 • Predné odpruženie:  WP APEX 43 zdvih 220mm
 • Zadné odpruženie:    WP APEX zdvih 215mm
 • Predné brzdy:             2x Štvorpiestový radiálny strmeň
 • Zadná brzda:              1x Dvojpiestový, plávajúci strmeň
 • Výška sedla:              854/874 mm
 • Objem pal. nádrže     19.0l
 • Hmotnosť                    204.00 kg

Husqvarna Norden 901 

Cena: 14 929,-EUR s DPH

Norden 901 Expedition Úplne nový Norden 901 je tu, aby posunul zvedavosť, adventure jazdcov ďalej a inšpiroval ich, aby prekročili svoje zabehnuté trasy a vydali sa do neprebádaného terénu. Rýchly, agilný a zábavný Norden 901 stelesňuje progresívne myslenie motocyklov Husqvarna v motocykli postavenom tak, aby uľahčil dlhé dni v sedle a prekonával obrovské vzdialenosti na asfalte a v teréne. Norden 901 je nabitý užitočnými technológiami, ktoré umožňujú neohrozenému cestovateľovi sústrediť sa na jazdu. 

Technické výhody:

 • Rám z chróm-molybdénovej ocele
 • Paralelný dvojválcový motor s objemom 889 cm3 s maximálnym výkonom 105 k a krútiacim momentom 100 Nm
 • Nastaviteľné odpruženie WP APEX poskytuje výnimočný komfort na ceste aj v teréne
 • Tri voliteľné jazdné režimy ako štandard (Street, Rain, Offroad) a voliteľný režim Explorer
 • Špičkové, vypínateľné náklonové ABS s režimom Offroad
 • Ride-by-wire plyn
 • Funkcia Easy Shift
 • Náklonová kontrola trakcie umožňuje deväť úrovní nastaviteľného preklzu zadného kolesa (v režime Explorer)
 • Posilňovacia posuvná spojka „Power Assist Slipper Clutch“ (PASC)
 • Bezdušové špicové kolesá a pneumatiky Pirelli Scorpion Rally STR pre maximálny výkon na ceste a v teréne
 • Veľkokapacitná 19-litrová palivová nádrž poskytuje predĺžený dojazd až na 400 km
 • Voliteľná jednotka konektivity poskytuje podrobnú navigáciu, príjem telefónnych hovorov a funkciu výberu hudby zo smartfónu jazdca
Norden-901-2024-made-for-the-purpose
PRIPRAVENÝ AJ NA TIE NAJŤAŽŠIE PODMIENKY
Medzi silné stránky Husqvarna Norden 901 patrí výkonný motor so silným krútiacim momentom, offroadové kolesá s offroadovými pneumatikami a pohodlné sedlo spolujazdca. Husqvarna Norden 901 je navrhnutý aby spĺňal všetky náročné požiadavky na cestovný motocykel a je pripravený vydať sa na akékoľvek dobrodružstvo. Jeho pohodlné sedlo a moderná ergonómia spolu s offroadovým špecifickým odpružením WP poskytujú výnimočný komfort počas akejkoľvek expedície.
ZBIERAJTE NOVÉ ZÁŽITKY
Vyberte si svoj cieľ a Husqvarna Norden 901 vás tam dopraví. Užívajte si dlhší dojazd vďaka konštrukcii motora so zdvihovým objemom 899 cm3 s nízkou spotrebou. Husqvarna Norden 901 si môžete prispôsobiť tak aby vyhovoval vášmu štýlu a dobrodružným potrebám vďaka rozsiahlemu sortimentu technického príslušenstva.
Norden-901-2024-make-experience
Norden-901-2024-outside-daily-business
VŠESTRANNÉ SCHOPNOSTI
Nizka hmotnosť a moderná geometria znamená, že všestranný Norden 901 je rovnako zdatný v drsnom teréne ako aj pri jazde v mestskom prostredí. Vďaka moderným technológiam zameraným na jazdca vrátane jednoduchého radenia, tempomatu, jazdných režimov a konektivite s mobilným telefónom a možnosti zobrazovania základných informácií na displeji motocykla sa vytvára obohatený zážitok z jazdy.
 
GEOMETRIA
Kamkoľvek plánujete ísť, alebo kamkoľvek vás zavedie váš inštinkt, odolný mrežový rám z chróm-molybdénovej ocele je navrhnutý pre pohodlné zdolávanie diaľok – dokáže uniesť náklad a zároveň poskytnúť celodenné pohodlie. Rám je ľahký a kompaktný. Je navrhnutý tak aby poskytoval presnú spätnú väzbu a výnimočnú agilnosť a ovládateľnosť aj v tých najužších zákrutách, a zároveň aby garantoval stabilitu a pohodlie pri zdolávaní dlhých vzdialeností a samozrejmosťou sú aj vynikajúce terénne schopnosti. Geometria Norden 901 bola vyvinutá tak, aby vytvorila cestovný motocykel svetovej triedy pre každú dobrodružnú cestu. Výška sedadla je zvládnuteľná pre každého dobrodruha vďaka šikmo umiestnenému zadnému tlmiču. Ergonómia  jazdca je posunutá  smerom k prednému kolesu pre lepší cit a priľnavosť na všetkých povrchoch.
Norden-901-geometry
Norden-901-bodywork
KAROSÉRIA
Vďaka štíhlej ergonómii v štýle Rally Dakar má nízke ťažisko pre neutrálnu ovládateľnosť a zvládnuteľnú výšku sedadla pri zachovaní dobrej svetlej výšky. Palivová nádrž odoláva aj tvrdým nárazom v teréne, takže sa nemusíte báť že ju poškodíte a že uviaznete pri vašich dobrodružstvách. Spodné časti nádrže vás tiež chránia pred nečistotami na ceste a chodníkoch. 
OFFROADOVÉ KOLESÁ
Špicové 21” predné a 18” zadné bezdušové kolesá znamenajú vysokú úroveň pevnosti a odolnosti s minimálnou neodpruženou hmotnosťou pre výnimočné jazdné vlastnosti na ceste a v teréne. Náboje kolies majú čierny eloxovaný povrch pre prémiový vzhľad a odolnosť.
Na kolesách sú obuté pneumatiky Pirelli Scorpion Rally STR, 90/90-21 na 2,5“ ráfiku vpredu a 150/70-18 na 4,5“ ráfiku vzadu.
 • Bezdušové lúčové kolesá → pridaný komfort a menšie riziko defektu pneumatík
 • Ľahká, ale pevná a spoľahlivá konštrukcia → minimálna neodpružená hmotnosť
 • Pneumatiky Pirelli Scorpion Rally STR → vynikajúca priľnavosť a odolnosť na ceste a v teréne
Norden-901-offroad-wheels
Norden-901-subframe
PODSEDLOVÝ RÁM
Či už nesiete ťažkú batožinu, spolujazdca alebo oboje, Husqvarna Norden 901 Vám odvezie batožinu, či už ide o služobnú alebo zábavu. Oceľový mrežový podsedlový rám v zadnej časti motocykla je kompaktný, ľahký a zároveň dostatočne pevný na to, aby uniesol pasažiera a batožinu za všetkých podmienok pri objavovaní na spevnených cestách ale aj mimo cesty.
LED SVETLÁ
Deň, noc, súmrak alebo hmla – LED svetlá a hmlové svetlá osvetlia akúkoľvek cestu, po ktorej sa rozhodnete ísť. Môžete vidieť, že ich dizajn je založený na súťažných skúsenostiach z vývoja Husqvarna Motorsports Rally, predná kapota s integrovaným LED svetlometom a štandardnými hmlovými svetlami má štíhly profil a je kľúčom k aerodynamickým schopnostiam motocykla Husqvarna Norden 901 a zároveň neznižuje stabilitu pri vyššej rýchlosti. Denné svietenie je súčasťou hlavného svetla a je umiestnené okolo hlavného svetla, vďaka čomu ste vy a váš Norden 901 jasne viditeľní za každých podmienok. Na dotvorenie štíhleho vzhľadu používajú aj smerovky technológiu LED.

 

Norden-901-lights
Norden-901-windshield
PLEXI ŠTÍT
Vyšší plexi štít (k dispozícii ako voliteľné príslušenstvo) ponúka zlepšenú ochranu pred vetrom a znížené turbulencie v oblasti hlavy a krku, najmä pre vyšších jazdcov. Znižuje namáhanie a únavu svalov na krku a ponúka viac pohodlia počas dlhých ciest.
 
ODPRUŽENIE
Predné odpruženie – USD vidlica WP APEX 43 mm so zdvihom 220 mm poskytuje presný výkon a pohodlie v rôznych podmienkach. Pomocou funkcie deleného tlmenia na vidlici s otvorenou kazetou možno bez námahy nastaviť tlmenie kompresie a odskoku pomocou ľahko prístupných cvakadiel umiestnených na vrchnej časti trubice vidlice. Tie umožňujú jazdcovi prispôsobiť si jazdné vlastnosti podľa vlastných preferencií a rôznych podmienok.
Tlmič riadenia napomáha stabilite pri jazde na drsných cestách, ale nezasahuje do jazdy v teréne. Rám je navyše pripravený na vysokovýkonné nastaviteľné offroadové tlmiče riadenia.
 • Obrátená vidlica WP APEX 43 mm → presný výkon a komfort
 • Zdvih odpruženia 220 mm → perfektná kombinácia terénnych a offroadových schopností
 • Ľahký prístup k nastaveniu tlmičov→ jednoduché zmeny tlmenia
Zadné odpruženie
Norden 901 je vybavený tlmičom WP APEX, ktorý poskytuje 215 mm zdvih zadného kolesa pre dokonalé vyváženie jazdy na ceste a v teréne s celodenným komfortom jazdy. Chovanie tlmenia sa dá nastaviť pomocou nastavovača tlmenia odskoku a je tu ručný nastavovač pre predpätie pružiny. Nastaviteľnosť tlmenia odskoku umožňuje jazdcovi prispôsobiť odozvu tlmiča rôznym jazdným situáciám, zatiaľ čo rýchle nastavenie predpätia pružiny umožňuje rôzne zaťaženie motocykla, napríklad pri preprave batožiny alebo spolujazdca.
 • WP APEX monoshock → nastaviteľný pre tlmenie odskoku a predpätie
 • 215 mm zdvih zadného kolesa (78,5 mm zdvih odpruženia)
Norden-901-brakes
Norden-exp-901-2023-clutch
MOTOR
Každé otočenie plynu ride-by-wire poskytuje to správne množstvo energie, ktoré potrebujete na dosiahnutie nových horizontov. Norden 901 disponuje paralelným dvojvalcovým motorom s objemom motora 889 cm³s dvojicou vyvažovacích hriadeľov, dvojitou hornou vačkou a je kvapalinou chladený. Toto usporiadanie motora zvyšuje komfort a znižuje vibrácie, čím zvyšujú vašu radosť z jazdy. Motor má bohatý výkon s maximálnym výkonom 77 kW (105 k) pri 8 000 ot./min. a krútiacim momentom 100 Nm pri 6 500 ot./min. To v kombinácii s jemnosťou, ovládateľnosťou a nízkou spotrebou paliva robí motor schopným poskytnúť všetko čo od neho požadujete a umožní vám ísť kamkoľvek chcete. Vďaka pokročilým konštrukčným postupom použitým pri montáži každého motora stačí po prvej výmene oleja pri 1 000 kilometroch dodržiavať servisný interval každých 15 000 kilometrov alebo v prípade nižšieho nájazdu kilometrov ako 15 000km je servisný interval 1 rok.

 

BRZDY
Aby Norden 901 vynikal na ceste a na neupravených povrchoch, potrebuje výkonné brzdy. Môžete sa spoľahnúť, že ABS systém Bosch s istotou zabezpečí rýchle a presné zastavenie bez ohľadu na povrch alebo podmienky, s ktorými sa stretnete. Brzdový systém J.Juan značky Husqvarna prináša do Norden 901 technológiu odvodenú od MotoGP. Štvorpiestikové radiálne predné strmene pôsobia na dva plávajúce brzdové kotúče Ø 320 mm, aby vám poskytli výnimočný pocit a spätnú väzbu. Zadná brzda má kotúč Ø 260 mm a dvojpiestikový plávajúci strmeň. Piesty v zadnom strmeni majú izolačné platne na udržanie tepelnej stability, takže brzda bude menej namáhaná pri zdolávaní dlhých zjazdových úsekov na traile. Pokročilí jazdci si môžu systém Bosch ABS deaktivovať na zadnom kolese.

 

Norden-901-brakes
Norden901_steering-damper-norden901
TLMIČ RIADENIA
Tlmič riadenia pomáha stabilite pri jazde na drsných povrchoch ulíc alebo pri náhlych nárazoch, pričom stále umožňuje jednoduché ovládanie riadidiel pri jazde v teréne. Okrem toho je možná aj montáž vysoko nastaviteľného Offroad tlmiča riadenia.

 

SPOJKA
Rýchlo si uvedomíte výhody systému PASC (power assist slipper clutch), ktorý maximalizuje priľnavosť zadných kolies pri plnej akcelerácii a zabraňuje nestabilite zadných kolies a poskakovaniu pri rýchlom podraďovaní alebo prudkom brzdení v zákrute. Ovládanie motocykla bude pre vás jednoduchšie, pretože keď otvoríte plyn, zníži sa námaha ruky potrebná na ovládanie spojky pri radení prevodových stupňov. Menšia únava znamená viac radosti z jazdy na dlhšie vzdialenosti.

 

Norden901_clutch-norden901-my22
Norden901_gearbox-norden901-my22
PREVODOVKA
Norden 901 je vybavený 6-stupňovou sekvenčnou prevodovkou s pomerom, ktorý vyhovuje všetkým podmienkam od tempa chôdze až po dialničnú rýchlosť. Rýchla a presná zmena prevodových stupňov je zabezpečená vďaka krátkemu zdvihu radiacej páky, ľahkému pôsobeniu pružiny a v prípade potreby pomoci sériovo dodávaného quickshiftera Easy Shift.

 

JAZDNÉ REŽIMY
Aby sme poskytli čo najintuitívnejší zážitok z jazdy, naše individuálne jazdné režimy automaticky zapnú vhodné nastavenie ABS. S tromi voliteľnými jazdnými režimami (Street, Rain, Offroad) a pokročilým režimom Explorer si môžete okamžite vybrať najlepšiu kombináciu asistenčných systémov pre jazdcov, rovnako rýchlo ako sa mení počasie a terén. Odozva škrtiacej klapky, úroveň kontroly trakcie a špičkový výkon sú v každom režime nastavené inak. Režim „Street“ má priamu odozvu škrtiacej klapky s nastavením kontroly trakcie, ktoré zodpovedá spevneným povrchom, a aktivuje sa cestné ABS. Režim Street je dostatočne hladký pre menej skúsených jazdcov alebo pri jazde so spolujazdcom, ale dostatočne dynamický na to, aby zrýchlil po kľukatých horských cestách a údoliach. Režim „Rain“ má veľmi plynulú odozvu škrtiacej klapky, znížený maximálny výkon a včasný mimoriadne citlivý zásah kontroly trakcie a ABS.
Režim Offroad má plynulú odozvu škrtiacej klapky a umožňuje väčší preklz kolies predtým, ako aktivuje kontrolu trakcie. Režim nie je citlivý na uhol sklonu, kontrola trakcie nezasahuje, keď používate násyp na otáčanie, plus funkcia anti-wheelie nie je zapnutá, takže môžete zdvihnúť predné koleso pri jazde cez prekážky. V režime „Offroad“ sa nastavenia ABS automaticky prepnú na Offroad, takže už nemusíte prechádzať ponukou. Režim „Explorer“ je k dispozícii ako voliteľné príslušenstvo  Norden 901  a poskytuje vám priamu kontrolu nad všetkými funkciami, aby ste si vytvorili svoj individuálny jazdný režim.

 

393456311_719292326891732_7113747344502004001_n
393454002_719292386891726_7393466184343218422_n
QUICKSHIFTER EASY SHIFT
Svoju plnú pozornosť môžete venovať zvládnutiu terénu v náročných podmienkach pomocou funkcie Easy Shift, ktorá vám umožní plynule meniť prevodové stupne na 6-stupňovej prevodovke smerom nahor a aj nadol. Snímač sleduje, kedy aktivujete radiacu páku, a dá pokyn ECU, aby upravila parametre motora pre bezproblémovú zmenu prevodového stupňa pri akýchkoľvek otáčkach alebo zaťažení motora. Systém Easy Shift znamená kratšie časy radenia a plynulejšiu jazdu, pretože nie je potrebné zatvárať plyn a ovládať spojku pre zmenu prevodového stupňa. Okrem zlepšenia trakcie zadného kolesa vám funkcia Easy Shift umožňuje udržať lepšiu kontrolu tým že môžete plne uchopiť riadidlá bez ovládania spojky.

 

OFFROAD ABS
Viete, že brzdenie na neupravených cestách si vyžaduje inú techniku ako brzdenie na ceste. V režime „Offroad“ sa deaktivuje ABS zadného kolesa, zníži sa jeho reakcia na prednom kolese a údaje zo snímača uhla sklonu už nie sú súčasťou výpočtov systému. Takže teraz môžete zablokovať zadné koleso a pomôcť si tak pri zatáčaní. Pretože ABS predného kolesa je v tomto režime nastavené tak, aby bolo menej rušivé, predná brzda môže byť použitá v plnej sile na sypkých povrchoch. Režim „Offroad“, navrhnutý tak, aby zvýšil funkčnosť a istotu za každých okolností, rozširuje a zdokonaľuje schopnosti Bosch ABS tak, aby vyhovovali každému dobrodružstvu. Po nainštalovaní najnovšej aktualizácie softvéru sa vaše jazdné režimy automaticky zapnú do vhodného nastavenia ABS. Iba vo voliteľnom režime Explorer si budete môcť samostatne vybrať preferovaný režim ABS.

 

437529124_833773238776973_3851997379640959297_n
416029673_769294018558229_978861175618591922_n
TEMPOMAT
Keď sa ocitnete na dlhých a prehľadných úsekoch cesty, môžete nastaviť tempomat pomocou spínačov namontovaných na riadidlách a na chvíľu sa sústrediť na krajinu pred vami. To je dôvod, prečo cestujete, pre tie blažené chvíle, keď sa cítite súčasťou prostredia okolo vás. Tempomat je tiež užitočnou funkciou, keď nechcete riskovať prekročenie rýchlostných limitov. Aj pre vaše ľahšie ovládanie motocykla je Norden 901 Expedition vybavený výškovo nastaviteľným dvojdielnym sedadlom s výnimočnou priľnavosťou a s komfortom v chladných podmienkach vďaka funkcii vyhrievania. Hliníkové kužeľovité riadidlá so šiestimi montážnymi pozíciami poskytujú rozsah nastavenia 30 mm (spredu dozadu) pre prispôsobiteľnú ergonómiu.

 

MTC
Asistenčné systémy pre jazdcov ktoré pomáhajú a neobmedzujú aby ste mali vždy všetko pod kontrolou. Kontrola trakcie motocykla v zákrutách (MTC) je citlivá na uhol náklonu a ponúka bezproblémové zásahy. Keď systém zistí, že zadné koleso sa otáča nesprávnou rýchlosťou pre jazdnú situáciu, vstup škrtiacej klapky sa zníži, kým sa nedosiahne správna úroveň preklzu zadných kolies pre zvolený jazdný režim a aktuálny uhol náklonu. V režime „Explorer“ môžete ovládať úroveň zásahu MTC pomocou 9 úrovní nastavenia sklzu. Keď sa zistí zdvih predného kolesa, systém zníži plyn o malé prírastky pre konštantnejšiu akceleráciu. Ako vaše ambície a skúsenosti rastú, môžete v prípade potreby vypnúť kontrolu trakcie, aby ste posunuli dozadu a zdvihli predné koleso podľa ľubovôle.

 

Norden-901-2024-make-experience
127685_Norden 901 Expedition 2023
PRIPOJITEĽNOSŤ
Nainštalovaný modul konektivity poskytuje navigáciu Turn-by-Turn+, Call-In, Call-Out a výber hudby zo smartfónu jazdca. Vďaka sofistikovanej aplikácii Ride Husqvarna Motorcycles je multifunkčné zariadenie nevyhnutné pre každý deň každého dobrodružstva. Voliteľný držiak GPS je k dipozícii ako voliteľné príslušenstvo a môže byť súčasťou každého Nordena 901 Expedition a umožní ľahko umiestniť váš smartphone alebo GPS nad palubnou doskou.

 

RIDE HUSQVARNA MOTORCYCLES APP
Naplánujte si každé dobrodružstvo s dokonalou presnosťou pomocou aplikácie Ride Husqvarna Motorcycles. Aplikácia ponúka mapy na stiahnutie, ktoré šetria mobilné dáta, a umožňuje vám naplánovať a spresniť trasu pred jazdou pridaním až 128 zemepisných bodov alebo importovať navigáciou priamo zo súboru GPX. Prístrojová doska TFT na prvý pohľad jasne zobrazuje pokyny z vylepšenej navigácie Turn-by-Turn+ a poskytuje základné informácie vrátane zostávajúceho dojazdu paliva, teploty vody a prejdenej vzdialenosti.

 

144025_Norden 901 2024

Hliníkové  riadidlá

Ľahké, pevné a tuhé pre stabilitu, so správnou mierou ohybu, aby jazdec cítil, čo podvozok robí. Hliníkové kužeľové riadidlá umožňujú maximálnu kontrolu a zároveň ponúkajú pohodlnú jazdnú pozíciu a šesť pozícií upevnenia riadidiel poskytuje rozsah nastavenia 30 mm (spredu dozadu) pre prispôsobiteľnú ergonómiu.

Precízne navrhnutý flex → stabilita sledovania a presná spätná väzba

Hliníkové kónické riadidlá → maximálna kontrola a komfort

LED osvetlenie

 • Funkčný dizajn → starostlivo navrhnutá aerodynamika pre maximálnu kontrolu a stabilitu
 • Integrovaný LED svetlomet a hmlovky → moderný a minimalistický vzhľad
 • Nápadné farby a grafika → zdôrazňujú progresívny dizajn motocyklov Husqvarna
 • Štíhla karoséria → ľahký pohyb a výnimočná ergonómia pre všetky veľkosti jazdcov

Sedadlo

Výškovo nastaviteľné dvojdielne sedadlo ponúka vítaný komfort pri dlhších cestách. Sedadlo jazdca je smerom dopredu úzke, čo uľahčuje jazdcovi položiť si nohy na zem podľa potreby. Precízne vyvinutá tuhosť peny sedadla zaisťuje jazdcovi pohodlie aj pri celodennej jazde. Poťah sedadla využíva zmes vysokokvalitných materiálov, ktoré poskytujú vynikajúci komfort a odolnosť. Polstrované a tepelne lisované rebrá na sedadle jazdca poskytujú dodatočné pohodlie a zabraňujú pošmyknutiu vo vlhkých podmienkach. Okrem toho sú ako technické príslušenstvo k dispozícii ergonomické vyhrievané sedadlá pre jazdca a spolujazdca, ktoré poskytujú maximálny komfort počas dlhých dní jazdy v náročných podmienkach.

Palivová nádrž

Palivová nádrž je ústredným prvkom dizajnu a inžinierskeho konceptu Norden 901. Cieľom bolo poskytnúť štíhlu ergonómiu podobnú ergonómii motocykla Rally Dakar. Na základe rozsiahlych skúseností z vývoja v motoristickom športe umiestňuje rotačne tvarovaná palivová nádrž svoj hlavný objem pred kolená jazdca a je ovinutá okolo centrálne uloženého motora. To znižuje ťažisko a pomáha poskytovať temperamentnú ovládateľnosť na ulici aj v teréne. Okrem toho nádrž nenarúša slobodu pohybu, pretože umožňuje rovnejšie sedadlo, čo dáva jazdcovi väčšiu voľnosť pri pohybe medzi jazdnými polohami. Umožňuje tiež nižšie sedadlo, čo pomáha pri celkovej prístupnosti motocykla bez zníženia svetlej výšky. Objem paliva je približne 19 litrov, čo v kombinácii s výnimočnou spotrebou paliva poskytuje dojazd približne 400 km, čo predstavuje významnú výhodu na dlhších cestách. Prémiový uzáver palivovej nádrže s opracovaným logom Husqvarna Motorcycles dopĺňa funkčný dizajn palivovej nádrže. Spodná časť nádrže zároveň chráni nohy jazdca pred studeným vzduchom, špinou alebo striekajúcou vodou pri cestovaní v náročných podmienkach.

TFT prístrojová doska

Norden 901 je vybavený najmodernejším 5” TFT displejom. Plnofarebný displej je ľahko čitateľný s hlavnými informáciami umiestnenými tak, aby ich jazdec mohol okamžite spracovať. Konfiguráciu displeja je možné meniť a automaticky sa prispôsobuje zmenám okolitého osvetlenia. Jazdec si môže vybrať, ktoré informácie chce mať zobrazené na obrazovke. To zahŕňa počítadlo kilometrov, dojazd a spotrebu paliva, teplotu vody atď. Všetky nastavenia režimu jazdy a ABS sú okamžite viditeľné na obrazovke. Okrem toho bliká konfigurovateľná kontrolka radenia, ktorá signalizuje, kedy je potrebné zmeniť prevodový stupeň. Pomocou aplikácie Ride Husqvarna Motorcycles App je možné k motocyklu pripojiť smartfón prostredníctvom voliteľnej jednotky pripojenia pre podrobnú navigáciu, prijímať telefónne hovory a počúvať hudbu.

Výfuk

Výfukový systém z nehrdzavejúcej ocele v súlade s normou EURO 5 umožňuje motoru voľne dýchať pri zachovaní nízkej hlučnosti a emisií výfukových plynov. Výfukový systém, ukrytý v ráme, má usporiadanie predtlmiča a koncového tlmiča. Predtlmič výfuku pomáha pri centralizácii hmoty, pretože umožňuje menší a ľahší tlmič.

Dvojdielny výfuk z nehrdzavejúcej ocele → centralizovaná hmota a zvýšená odolnosť bez pridania hmotnosti

Tempomat

Norden 901 je štandardne vybavený prepínačmi ponuky v menu na riadidlách s ďalšími tlačidlami tempomatu. To znamená, že požadovanú rýchlosť môže jazdec jednoducho nastaviť a individuálne zmeniť.

Regulácia preklzu motora (MSR)
Náklonová kontrola trakcie motocykla (MTC)

Riadenie trakcie motocyklov v zákrutách (MTC) je prémiový systém riadenia trakcie motocyklov Husqvarna citlivý na uhol náklonu a poskytuje najvyššiu úroveň bezpečnosti. Systém monitoruje rýchlosť zadného kolesa a okamžite reaguje, ak je rýchlosť otáčania zadného kolesa neúmerná jazdnej situácii. V priebehu milisekúnd MTC zníži výkon motora extrémne plynulým, sotva postrehnuteľným zásahom do škrtiacich ventilov, kým systém nezníži preklz na optimálne pomery pre zvolený jazdný režim a aktuálny uhol náklonu, pričom ťaží z najmodernejších šesťosových meraní inerciálnej meracej jednotky (IMU).

Nová generácia „Cornering MTC“ využíva dva prídavné snímače (preklzávanie kolies a snímač uhla náklonu)

Bočné kufre Touratech a vrchný kufor

Tieto robustné kufre Touratech sú vyrobené z vysokopevnostného eloxovaného hliníka s nápadným dizajnom a odolným eloxovaným povrchom a sú ponúkané s objemom 31 l na pravú stranu motocykla, 45 l na ľavú stranu a 38 l pre vrchný kufor. Veľkorysá kapacita na prepravu a ochranu všetkého, čo si jazdec môže vziať na tie najdlhšie a najvzdialenejšie dobrodružstvá Norden 901. Silikónové tesnenia udržia vodu mimo kufrov aj pri tých najvytrvalejších lejakoch. Bočné kufre Touratech a aj vrchný kufor sa ľahko montujú a dajú sa jednoducho zniesť z motocykla. Vďaka vysokej odolnosti voči krúteniu a špeciálnemu procesu nitovania zostane batožina pevne pripevnená k motocyklu s minimálnym ohybom počas jazdy. Kamkoľvek sa jazdec rozhodne ísť a čokoľvek je potrebné pre cestu alebo cieľ, bočné kufre Touratech a vrchný kufor to dokážu odniesť v štýle skutočnej dobrodružnej jazdy.

Sada na zníženie

Znížte výšku sedadla o užitočných 22 mm pomocou tejto súpravy na zníženie odpruženia. Pretože bol špeciálne vyvinutý pre Norden 901, jazdná dynamika motocykla nie je ovplyvnená.

Ergo Rider’s Seat a Ergo Pillion Seat

Pridajte trochu pohodlia v chladnom počasí s vyhrievanými podložkami sedadiel, ktoré sú k dispozícii pre jazdca aj spolujazdca. Trojstupňové kevlarové vykurovacie teleso zaisťuje rýchly tepelný výkon a dlhú životnosť. Sedadlá Ergo Rider’s a Pillion, jednoduché riešenie plug and play, si zachovávajú rovnakú výšku sedadla ako je štandard.

Sada bočných tašiek a taška na batožinu

Norden 901 bol skonštruovaný tak, aby cestoval za novými obzormi a táto sada bočných tašiek a zadnej tašky majú kapacitu na prepravu všetkého, čo je potrebné na cestu a do cieľa. Špeciálne navrhnuté pre Norden 901, sada bočných tašiek a zadnej tašky majú zvárané švy a sú extrémne ľahké, robustné a vodotesné. Rolovacie zvršky uľahčujú zbalenie tašiek a pomáhajú chrániť pred vlhkosťou. Vysoká kvalita spracovania sa snúbi so všestrannou využiteľnosťou v batožine, ktorá sa ľahko pripevňuje, odstraňuje a prenáša. Sada bočných tašiek a zadnej tašky sú navrhnuté na prekonávanie vzdialeností a vyzerajú vynikajúco na Norden 901.

Akrapovič „Slip-on Line“

Dodajte svojmu Norden 901 športovejší nádych výfuku a pretekársky vzhľad pomocou tlmiča výfuku Akrapovič ‘Slip-on Line’. Tlmič „Slip-on Line“ vyrobený z vysoko kvalitného titánu ponúka podstatnú úsporu hmotnosti v porovnaní so štandardnou jednotkou. Jednoduchá a priama montáž.

Sada vyhrievaných rukovätí

Teplé ruky bez ohľadu na počasie s týmito vyhrievanými rukoväťami. Teplotu je možné nastaviť v štyroch stupňoch pomocou prepínača ponuky na riadidlách.

Jednotka pripojenia

Aplikácia Ride Husqvarna Motorcycles App vám umožní pripojiť váš smartfón k vášmu Norden 901 cez Bluetooth. Táto riadiaca jednotka funguje ako rozhranie medzi vaším telefónom a motocyklom. Aplikácia Ride Husqvarna Motorcycles App vám dáva plnú kontrolu nad prichádzajúcimi hovormi a prehrávaním zvuku. Informácie sa zobrazujú na TFT displeji vášho Norden 901 a ovládanie sa vykonáva pomocou prepínača ponuky na riadidlách.

 

 

Odporúčané doplnky a služby pre Husqvarna Norden 901:


PHO_HP_NMON_28505999000-Akrapovic--Slip-on-Line-_#SALL_#AWSG_#V1

Akrapovič „Slip-on Line“ 28105999000

PHO_HP_NMON_28508908044-FLY-SCREEN_#SALL_#AWSG_#V1

Ochranný plexi štít 28508908044

PHO_HP_NMON_21012940000-BAR-END-MIRROR-SET_#SALL_#AWSG_#V1

Spätné zrkadlá 21012940044

PHO_HP_NMON_28512919000-TANK-BAG-Z1_#SALL_#AWSG_#V1

Tank bag 28512919000

PHO_HP_NMON_28012979044-HEADLIGHT-PROTECTION_#SALL_#AWSG_#V1

Ochrana predného svetla 28012979044

PHO_HP_NMON_28512027000-REAR-BAG_#SALL_#AWSG_#V1
Zadná taška 28512027000