Nový SVARTPILEN 801

  • Objem motora:          799 cm³
  • Výkon:                        77 kW
  • Prevodovka:               6 rýchlostná
  • Predné odpruženie:   WP APEX 43 zdvih 140mm
  • Zadné odpruženie:     WP APEX zdvih 150mm
  • Predné brzdy:             ByBre, Štvorpiestový radiálny pevný strmeň
  • Zadná brzda:              ByBre, dvojpiestový, plávajúci strmeň
  • Výška sedla:                820mm
  • Objem pal. nádrže     14l
  • Hmotnosť                  181kg

Husqvarna Svartpilen 801 
Cena: 11 329,-EUR s DPH

Svartpilen 801 spája v sebe výnimočnú všestrannosť, výkon a štýl ulice. Jeho minimalistický dizajn inšpirovaný scramblerom sa vyznačuje novým kompaktným a výkonným paralelným dvojvalcovým motorom, dokonale vyváženým trubkovým rámom a prepracovanou ergonómiou pre pútavú a intuitívnu jazdu. Model Svartpilen 801 vďaka nastaviteľnému odpruženiu WP, najmodernejším elektronickým pomôckam, ostrým líniam a tmavému farebnému prevedeniu umožňuje každému jazdcovi nastaviť si vlastný štýl jazdy v meste.
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-801-MY25-exterior_#SALL_#AEPI_#V1
VONKAJŠÍ VZHĽAD
Model Svartpilen 801 dosahuje svoj jedinečný, minimalistický štýl vďaka dizajnu inšpirovanému modelom scrambler. Štíhla ergonomická karoséria je tesne obopnutá okolo motora a rámu, čím spája jazdca a motocykel pre dosiahnutie úplnej kontroly pri jazde. Jeho výrazné farby, svetelný LED prstenec, kryt nádrže a kryt pod motor spoločne vytvárajú charakteristický vzhľad.
RÁM
Model Svartpilen 801 poskytuje pokročilú agilitu a stabilitu vďaka kompaktnému rúrkovému oceľovému rámu s geometriou vyvinutou pre nový typ cestného motocykla. Silné a ľahké hydroformované komponenty sú rezané laserom a zvárané robotom, aby sa zabezpečila presnosť a odolnosť, zatiaľ čo vypočítaná rovnováha ohybu a tuhosti ponúka vynikajúcu spätnú väzbu od motocykla.
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-801-MY24-frame_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-801-MY24-lgihts_#SALL_#AEPI_#V1
SVETLÁ
Integrované predné a zadné LED svetlá a smerovky dotvárajú progresívny a minimalistický dizajn modelu Svartpilen 801. Unikátny LED krúžok, ktorý je elegantne umiestnený okolo svetlometu, ponúka jasnú viditeľnosť za všetkých podmienok, aby bola jazda bezpečnejšia pre jazdca a aj ostatných účastníkov cestnej premávky.
RIADIDLÁ
Ľahké zúžené hliníkové riadidlá, tlmič riadenia WP a kované hliníkové trojité objímky umožňujú maximálne ovládanie a pohodlie, pričom oceľová hrazda poukazuje na offroadové dedičstvo značky.
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-801-MY24-handlebar_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-801-MY24-tank_#SALL_#AEPI_#V1
PALIVOVÁ NÁDRŽ
Tvarovaná 14-litrová palivová nádrž je umiestnená v jedinečnom kryte, ktorého tvar umožňuje nižšie a rovnejšie sedadlo, ktoré ponúka neobmedzený pohyb počas jazdy. Prémiový hliníkový uzáver plniacej nádrže je zakončený opracovaným logom Husqvarna Motorcycles, ktoré dotvára vzhľad.
SEDADLO
Sedadlo je vpredu zúžené, aby bolo počas jazdy ľahko prístupné a umožňovalo voľný pohyb počas jazdy. Sedadlo vyrobené z vysokokvalitných materiálov a starostlivo navrhnutej peny ponúka zaručené pohodlie a odolnosť s polstrovanými, tepelne vyrazenými rebrami zlepšujúcimi trakciu za mokrého počasia.
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-801-MY24-seat_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_MY24-Svartpilen-801-Engine-Right_#SALL_#AEPI_#V1
PARALELNÝ DVOJVALCOVÝ MOTOR
Model Svartpilen 801 je poháňaný paralelným dvojvalcovým motorom s objemom 799 cm3. Tento kompaktný motor, ktorý je najmodernejší a extrémne ľahký, ponúka spoľahlivosť, odolnosť a účinnosť vďaka širokému spektru technických inovácií, ktoré spoločne zabezpečujú vynikajúcu jazdu.
QUICKSHIFTER – EASY SHIFT
Funkcia Easy Shift je integrovaná ako štandardná funkcia, aby všetky zmeny prevodových stupňov smerom nahor boli čo najplynulejšie. Akonáhle systém EMS zaregistruje pohyb na radiacej páke, na chvíľu obmedzí výkon, čím zabezpečí plynulé radenie nahor. Pre zjednodušenie jazdy nie je pri zmene prevodového stupňa na modeli Svartpilen 801 potrebná spojka.

 

PHO_BIKE_DET_easy-shift-Svartpilen-801-2024_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-801-My24-ride-modes_#SALL_#AEPI_#V1
JAZDNÉ REŽIMY
Model Svartpilen 801 je vybavený viacerými elektronickými pomôckami pre jazdca, ktoré zlepšujú jeho použiteľnosť. Prednastavené jazdné režimy ponúkajú tri rôzne nastavenia – Street, Sport a Rain. Štandardne je zapnutý režim Street, zatiaľ čo režim Sport zostruje odozvu plynu a dáva jazdcovi možnosť prerušiť trakciu a ovládať zadné koleso. Funkciu Rain možno aktivovať v nepriaznivých poveternostných podmienkach pre menej agresívnu odozvu plynu a znížený výkon. Pre individuálne nastavenie odozvy plynu, kontroly trakcie a pokročilých nastavení jazdca je k dispozícii režim Dynamic.

 

REŽIM ANTI-WHEELIE
Model Svartpilen 801 je vybavený režimom anti-wheelie, ktorý ponúka päť samostatných úrovní ovládania od veľmi nízkej po veľmi vysokú. Skúsení jazdci môžu tento režim aj úplne vypnúť, aby mali motocykel úplne pod kontrolou.

 

PHO_BIKE_DET_Svartpilen-801-MY24-anti-wheely-modes_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-801-MY24-traction-control_#SALL_#AEPI_#V1
KONTROLA TRAKCIE MOTOCYKLA
Rýchlym spracovaním údajov o uhle náklonu z troch integrovaných snímačov funguje kontrola trakcie motocykla (MTC) v režimoch jazdy Street aj Rain. To pomáha modelu Svartpilen 801 udržať trakciu v každej zákrute a za všetkých podmienok. Alternatívne môžu pokročilí jazdci MTC vypnúť, aby si mohli užívať driftovanie v zákrutách a vychutnať si oveľa živší zážitok z jazdy.

 

REGULÁCIA SKLZU MOTOCYKLA
Brzdenie motora je ovládané reguláciou sklzu motora (MSR), ktorá vyrovnáva pôsobenie plynu v prípade vysokého odporového momentu motora spôsobeného preradením na nižší stupeň alebo náhlym zatvorením plynu. MSR zabezpečuje plynulé spomalenie a tým poskytuje dodatočnú bezpečnosť, najmä v situáciách s nízkou priľnavosťou.

 

PHO_BIKE_DET_Svartpilen-801-MY24-motorcycle-slip-regulation_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-801-2024-ergonomics_#SALL_#AEPI_#V1
ERGONÓMIA
Starostlivo navrhnutá ergonómia zvyšuje zážitok z jazdy. Nižšie ťažisko a znížená výška sedadla vedú k pohodlnejšej a sebavedomejšej jazdnej pozícii, zatiaľ čo nastaviteľné riadidlá, štíhla karoséria a hliníkové stupačky ponúkajú štýlové a prispôsobiteľné nastavenie.

 

ODPRUŽENIE
Odpruženie WP na motocykli Svartpilen 801 poskytuje pokročilý výkon pre jazdu v meste a celodenné dobrodružstvá. Predná vidlica WP APEX s otvorenou kazetou s priemerom 43 mm a 140 mm zdvihu s ľahko nastaviteľným tlmením kompresie a odskoku. Zadná pružiaca jednotka ponúka 150 mm zdvihu, ako aj nastavenie odskoku a je priamo spojená s hliníkovou kyvnou vidlicou, ktorá ponúka pružnosť, stabilitu a jednoduchú údržbu.

 

PHO_BIKE_DET_MY24-Svartpilen-801-suspension_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-801-MY24-brakes_#SALL_#AEPI_#V1
BRZDY
Výnimočný brzdný výkon zabezpečuje najmodernejší brzdový systém J.Juan s dvoma 300 mm plávajúcimi prednými kotúčmi a 240 mm zadným kotúčom. Štandardne dodávaný náklonový systém Bosch ABS poskytuje vynikajúcu bezpečnosť za všetkých podmienok a zabraňuje zablokovaniu pri prudkom brzdení, zatiaľ čo režim Supermoto vypína systém ABS na zadnom kolese pri jazde na štrku. Čierne eloxované strmene s laserom vyrytým logom Husqvarna Motorcycles sa vyznačujú prémiovou povrchovou úpravou.

 

KOLESÁ A PNEUMATIKY
Ľahké 17″ 5-lúčové disky z liatej zliatiny sú dizajnovou dominantou modelu Svartpilen 801 s diskrétne zabudovaným logom Husqvarna Motorcycles. Pevné a stabilné kolesá s čistými líniami sú obuté do pneumatík Pirelli MT60 RS, ktoré ponúkajú vynikajúcu priľnavosť a odolnosť na všetkých povrchoch vozovky.

 

PHO_BIKE_DET_Svartpilen-801-2024-wheels_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-801-2024-gearbox_#SALL_#AEPI_#V1
PREVODOVKA
Šesťstupňová sekvenčná prevodovka ponúka rýchlu a presnú zmenu prevodových stupňov. Snímač Easy Shift registruje pohyb na radiacej páke a na chvíľu obmedzí výkon pre plynulé radenie.

 

5-PALCOVÁ TFT – PALUBNÁ DOSKA
Nová a vylepšená 5-palcová TFT palubná doska s lepenou sklenenou obrazovkou zobrazuje jazdcom dôležité informácie. Rýchlosť jazdy, úroveň hladiny paliva a zvolený prevodový stupeň sú jasne zobrazené a viditeľné na prvý pohľad. Ovládajú ho nové podsvietené prepínače na ľavej strane riadidiel.

 

PHO_BIKE_DET_Svartpilen-801-MY24-tft-dashboard_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-801-MY24-connectivity_#SALL_#AEPI_#V1
PRIPOJITEĽNOSŤ
Vďaka modulu konektivity, ktorá je súčasťou štandardnej výbavy poskytuje Svartpilen 801 jazdcom rôzne funkcie na zlepšenie zážitku z jazdy. So smartfónom pripojeným cez Bluetooth je možné prijímať prichádzajúce hovory, prehrávať hudbu a pomocou aplikácie Ride Husqvarna Motorcycles sa na prístrojovej doske môžete riadiť podrobnými pokynmi navigácie. RCM, režim diaľkového ovládania, umožňuje jazdcovi ovládať aplikáciu pomocou tlačidiel na riadidlách, navyše je základom pre ďalšie funkcie.

 

APLIKÁCIA RIDE HUSQVARNA MOTORCYCLES
Po stiahnutí do smartfónu ponúka aplikácia Ride Husqvarna Motorcycles prepojenie s motocyklom. Po spárovaní sa na prístrojovej doske TFT môže zobraziť turn-by-turn navigácia, čo jazdcovi umožní jednoducho sledovať pokyny a prejsť najrýchlejšiu trasu medzi bodmi A a B.

 

PHO_BIKE_DET_Svartpilen-801-2024-ride-husqvarna-app_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-801-2024-anti-theft_#SALL_#AEPI_#V1
SERVIS MOTOCYKLA
Najmodernejší paralelný dvojvalcový motor ponúka výnimočný výkon, spoľahlivosť. Vďaka pokročilým konštrukčným postupom použitým pri montáži každého motora stačí po prvej výmene oleja pri 1 000 kilometroch vymeniť olej, olejový filter a vzduchový filter každých 15 000 kilometrov.

 

Odporúčané doplnky a služby pre Husqvarna Svartpilen 801:


PHO_HP_NMON_28505999000-Akrapovic--Slip-on-Line-_#SALL_#AWSG_#V1

Akrapovič „Slip-on Line“ 28105999000

PHO_HP_NMON_28508908044-FLY-SCREEN_#SALL_#AWSG_#V1

Ochranný plexi štít 28508908044

PHO_HP_NMON_21012940000-BAR-END-MIRROR-SET_#SALL_#AWSG_#V1

Spätné zrkadlá 21012940044

PHO_HP_NMON_28512919000-TANK-BAG-Z1_#SALL_#AWSG_#V1

Tank bag 28512919000

PHO_HP_NMON_28012979044-HEADLIGHT-PROTECTION_#SALL_#AWSG_#V1

Ochrana predného svetla 28012979044

PHO_HP_NMON_28512027000-REAR-BAG_#SALL_#AWSG_#V1
Zadná taška 28512027000