Nový NORDEN 901 EXPEDITION

  • Objem motora:          889 cm3
  • Výkon a max krútiaci moment:  77KW a 100Nm
  • Prevodovka:               6 rýchlostná
  • Predné odpruženie:  WP XPLOR-USD, Ø 48 mm zdvih 240mm
  • Zadné odpruženie:    WP Xplor PDS zdvih 240mm
  • Predné brzdy:             2x Štvorpiestový radiálny strmeň
  • Zadná brzda:              1x Dvojpiestový, plávajúci strmeň
  • Výška sedla:               875/895 mm
  • Objem pal. nádrže     19.0l
  • Hmotnosť                    214.5 kg

Husqvarna Norden 901 Expedition 
Cena: 16 729,-EUR s DPH

Norden 901 Expedition predstavuje výnimočnú evolúciu priekopníckeho modelu Norden 901, je zostavená so všetkým technickým príslušenstvom potrebným na to, aby bola štandardne pripravená na dobrodružstvo. Tento technicky vylepšený cestovný stroj, navrhnutý a skonštruovaný tak, aby dosiahol aj tie najodľahlejšie destinácie, sa vyznačuje výraznou farebnou schémou ergonomickej karosérie.
PHO_BIKE_DET_Norden-901-Expedition-2023-made-for-the-purpose-01_#SALL_#AEPI_#V1
LEPŠIE SCHOPNOSTI MIMO CESTY
Norden 901 Expedition svojimi schopnjosťami umožňuje neobmedzený prieskum terénu a umožňuje hladať vzrušujúcejšie spôsoby prechodu cez členitý terén. Je vybavený odpružením WP XPLOR vpredu aj vzadu.Odpruženie je plne nastaviteľné jazdcom. Každý jazdec si môže nastaviť personalizované odpruženie na základe svojej hmotnosti, schopností a terénu, ktorý plánuje prekonávať. Vidlica s priemerom 48 mm v kombinácii s 240 mm zdvihom vpredu aj vzadu zaručujú suverenitu na rušných a vzdialených cestách.
VYNIKAJÚCA OCHRANA
Dvojvalcový paralelný motor so zdvihovým objemom 889 cm³ je dokonale chránený vysoko pevným hliníkovým krytom pod motor. Kryt pod motor, ktorý sa vpredu smerom hore rozširuje, je väčší ako je štandardne na Norden 901. Je neuveriteľne odolný a chráni výfuk aj motor a zaručuje, že žiadna expedícia nebude musieť byť prerušená alebo ukončená. Centrálny stojan zabezpečuje najvyššiu úroveň stability pri údržbe stroja v dielni alebo v prípade potreby aj pri parkovaní počas Vašich expedícií.
PHO_BIKE_DET_Norden-901-Expedition-2023-outside-of-daily-business-02_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Norden-901-Expedition-2023-collect-new-memories_#SALL_#AEPI_#V1
ZBIERAJTE NOVÉ ZÁŽITKY
Zabaľte si všetko, čo potrebujete na najdlhšie cesty, so súpravou bočných tašiek. Toto dômyselne navrhnuté riešenie batožiny, ktoré je dokonale integrované, ponúka dostatok úložného priestoru s objemom až 36 litrov bez toho, aby bol ohrozený výnimočný zážitok z jazdy. Nepremokavé mäkké tašky, ktoré milujú nadšenci dobrodružstva po celom svete, sú robustné a flexibilné, čo z nich robí ideálneho spoločníka na úzke lesné cesty.
PREDĹŽTE SI JAZDU
Pre skoré ranné štarty a objavovanie nových lokalít v chladnejších klimatických podmienkach poskytujú vyhrievané rukoväte a vyhrievané sedadlo jazdca okamžité pohodlie. Tieto vyhrievané komponenty sa jednoducho zapínajú a vypínajú pomocou tlačidla namontovaného na riadidlách a sú dôležitým doplnkom Norden 901 Expedition. Trojúrovňové nastavenie zabezpečuje správne nastavenie tepla pre celoročné expedície.
PHO_BIKE_DET_Norden-901-Expedition-extend-your-riding-02_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_MY23-HQV-Norden-901-Expedition-geometryt_#SALL_#AEPI_#V1
GEOMETRIA
Kamkoľvek plánujete ísť alebo kamkoľvek vás zavedie vaša vnútorná navigácia, mrežový rám z chróm-molybdénovej ocele je navrhnutý na zdolávanie dlhých vzdialeností tak aby bol schopný uniesť potrebný náklad a zároveň poskytnúť celodenné pohodlie. Rám je ľahký a kompaktný. Navrhnutý tak, aby poskytoval presnú spätnú väzbu, agilitu a ľahkú ovládateľnosť v tých najužších zákrutách. Norden 901 je sa vyznačuje stabilitou a komfortom pri prekonávaní dlhých vzdialeností a vynikajúcimi schopnosťami v teréne na menej zjazdných tratiach. Aj keď je rám kompaktný a ľahký, zároveň je rovnako pevný ako ktorákoľvek výzva, ktorú si nastavíte. Nie je dôležité či prepravuje batožinu, cestujúceho alebo oboje. Geometria Norden 901 Expedition bola vyvinutá s cieľom vytvoriť cestovný motocykel svetovej triedy pre každé dobrodružstvo. Výška sedadla je zvládnuteľná pre každého dobrodruha vďaka šikmému zadnému tlmiču. Ergonómia smeruje jazdca k prednému kolesu pre lepší cit a priľnavosť na všetkých druhoch povrchu.
KAROSÉRIA
Vďaka štíhlej ergonómii v štýle Rally Dakar má nízke ťažisko pre neutrálnu ovládateľnosť a zvládnuteľnú výšku sedadla pri zachovaní dobrej svetlej výšky. Pri motoristickom športe palivová nádrž odoláva aj tvrdým nárazom v teréne, takže sa nemusíte báť že ju poškodíte a že uviaznete pri vašich dobrodružstvách. Spodné časti nádrže vás tiež chránia pred nečistotami na ceste a chodníkoch
PHO_BIKE_DET_MY23-HQV-Norden-901-Expedition-bodywork-02_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_127139-MY23-HQV-Norden-901-Expedition-touring-windshield-02_#SALL_#AEPI_#V1
CESTOVNÝ PLEXIŠTÍT
Jazdite ďalej, dlhšie a profitujte z výrazne zníženej únavy s cestovným plexištítom. Čelný štít chráni jazdca odklonením vetra a zabezpečuje pocit pohodli a znižuje únavu najmä pri dlhších jazdách a pri vyšších rýchlostiach. Šikovný priechod vzduchu v strede plexištítu zabezpečuje menšie turbulencie na prilbe, znižuje hluk vetra a zmierňuje únavu svalstva krku.
LED SVETLÁ
Deň, noc, súmrak alebo hmla – LED svetlá a hmlové svetlá osvetlia akúkoľvek cestu, po ktorej sa rozhodnete ísť. Môžete vidieť, že ich dizajn je založený na súťažných skúsenostiach z vývoja Husqvarna Motorsports Rally, predná kapota s integrovaným LED svetlometom a štandardnými hmlovými svetlami má štíhly profil a je kľúčom k aerodynamickým schopnostiam motocykla Norden 901 Expedition a zároveň neznižuje stabilitu pri vyššej rýchlosti. Denné svietenie je súčasťou hlavného svetla a je umiestnené okolo hlavného svetla, vďaka čomu ste vy a váš Norden 901 jasne viditeľní za každých podmienok. Na dotvorenie štíhleho vzhľadu používajú aj smerovky technológiu LED.

 

PHO_BIKE_DET_127139-MY23-HQV-Norden-901-Expedition-LED-lights_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_MY23-HQV-Norden-901-Expedition-offroad-wheels_#SALL_#AEPI_#V1
OFFROAD KOLESÁ
S motocyklom Norden 901 Expedition ste dobre pripravení na všetko aj vďaka prednému kolesu s rozmerom 21 a 18 zadnému kolesu, ktoré vás prevedú z asfaltu aj na drsné traily. Pneumatikám Pirelli Scorpion Rally STR môžete plne dôverovať zabezpečia vám dobrú priľnavosť na ceste a aj trakciu na trailoch. Vďaka bezdušovému dizajnu s drôtenými lúčmi sú kolesá ľahké čo umožňuje ľahkú manipuláciu, flexibilné pre pohodlie a zároveň existuje aj menšie riziko že vás defekt pneumatiky zdrží a stratíte drahocenný čas. Veľký priemer kolies uľahčuje jazdu po drsnejších povrchoch.

 

MOTOR
Každé otočenie plynu ride-by-wire poskytuje to správne množstvo energie, ktoré potrebujete na dosiahnutie nových horizontov. Norden disponuje paralelným dvojvalcovým motorom s objemom motora 889 cm³s dvojicou vyvažovacích hriadeľov, dvojitou hornou vačkou a je kvapalinou chladený. Toto usporiadanie motora zvyšuje komfort a znižuje vibrácie, čím zvyšujú vašu radosť z jazdy. Motor má bohatý výkon s maximálnym výkonom 77 kW (105 k) pri 8 000 ot./min. a krútiacim momentom 100 Nm pri 6 500 ot./min. To v kombinácii s jemnosťou, ovládateľnosťou a nízkou spotrebou paliva robí motor schopným poskytnúť všetko čo od neho požadujete a umožní vám ísť kamkoľvek chcete. Vďaka pokročilým konštrukčným postupom použitým pri montáži každého motora stačí po prvej výmene oleja pri 1 000 kilometroch dodržiavať servisný interval každých 15 000 kilometrov alebo v prípade nižšieho nájazdu kilometrov ako 15 000km je servisný interval 1 rok.

 

PHO_BIKE_DET_127139-MY23-HQV-Norden-901-Expedition-engine-01_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_127139-MY23-HQV-Norden-901-Expedition-brakes_#SALL_#AEPI_#V1
BRZDY
Aby Norden 901 Expedition vynikal na ceste a na neupravených povrchoch, potrebuje výkonné brzdy. Môžete sa spoľahnúť, že ABS systém Bosch s istotou zabezpečí rýchle a presné zastavenie bez ohľadu na povrch alebo podmienky, s ktorými sa stretnete. Brzdový systém J.Juan značky Husqvarna prináša do Norden 901 Expedition technológiu odvodenú od MotoGP. Štvorpiestikové radiálne predné strmene pôsobia na dva plávajúce brzdové kotúče Ø 320 mm, aby vám poskytli výnimočný pocit a spätnú väzbu. Zadná brzda má kotúč Ø 260 mm a dvojpiestikový plávajúci strmeň. Piesty v zadnom strmeni majú izolačné platne na udržanie tepelnej stability, takže brzda bude menej namáhaná pri zdolávaní dlhých zjazdových úsekov na traile. Pokročilí jazdci si môžu systém Bosch ABS deaktivovať na zadnom kolese.

 

TLMIČ RIADENIA
Tlmič riadenia pomáha stabilite pri jazde na drsných povrchoch ulíc alebo pri náhlych nárazoch, pričom stále umožňuje jednoduché ovládanie riadidiel pri jazde v teréne. Okrem toho je možná aj montáž vysoko nastaviteľného Offroad tlmiča riadenia.

 

PHO_BIKE_DET_MY23-Norden-901-exp-steering-damper_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_norden-exp-901-2023-clutch_#SALL_#AEPI_#V1
SPOJKA
Rýchlo si uvedomíte výhody systému PASC (power assist slipper clutch), ktorý maximalizuje priľnavosť zadných kolies pri plnej akcelerácii a zabraňuje nestabilite zadných kolies a poskakovaniu pri rýchlom podraďovaní alebo prudkom brzdení v zákrute. Ovládanie motocykla bude pre vás jednoduchšie, pretože keď otvoríte plyn, zníži sa námaha ruky potrebná na ovládanie spojky pri radení prevodových stupňov. Menšia únava znamená viac radosti z jazdy na dlhšie vzdialenosti.

 

PREVODOVKA
Norden 901 Expedition je vybavený 6-stupňovou sekvenčnou prevodovkou s pomerom, ktorý vyhovuje všetkým podmienkam od tempa chôdze až po dialničnú rýchlosť. Rýchla a presná zmena prevodových stupňov je zabezpečená vďaka krátkemu zdvihu radiacej páky, ľahkému pôsobeniu pružiny a v prípade potreby pomoci sériovo dodávaného quickshiftera Easy Shift.

 

PHO_BIKE_DET_gearbox-norden901-my22_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Norden-901-Expedition-2023-ride-modes_#SALL_#AEPI_#V1
JAZDNÉ REŽIMY
Aby sme poskytli čo najintuitívnejší zážitok z jazdy, naše individuálne jazdné režimy automaticky zapnú vhodné nastavenie ABS. S tromi voliteľnými jazdnými režimami (Street, Rain, Offroad) a pokročilým režimom Explorer si môžete okamžite vybrať najlepšiu kombináciu asistenčných systémov pre jazdcov, rovnako rýchlo ako sa mení počasie a terén. Odozva škrtiacej klapky, úroveň kontroly trakcie a špičkový výkon sú v každom režime nastavené inak. Režim „Street“ má priamu odozvu škrtiacej klapky s nastavením kontroly trakcie, ktoré zodpovedá spevneným povrchom, a aktivuje sa cestné ABS. Režim Street je dostatočne hladký pre menej skúsených jazdcov alebo pri jazde so spolujazdcom, ale dostatočne dynamický na to, aby zrýchlil po kľukatých horských cestách a údoliach. Režim „Rain“ má veľmi plynulú odozvu škrtiacej klapky, znížený maximálny výkon a včasný mimoriadne citlivý zásah kontroly trakcie a ABS.
Režim Offroad má plynulú odozvu škrtiacej klapky a umožňuje väčší preklz kolies predtým, ako aktivuje kontrolu trakcie. Režim nie je citlivý na uhol sklonu, kontrola trakcie nezasahuje, keď používate násyp na otáčanie, plus funkcia anti-wheelie nie je zapnutá, takže môžete zdvihnúť predné koleso pri jazde cez prekážky. V režime „Offroad“ sa nastavenia ABS automaticky prepnú na Offroad, takže už nemusíte prechádzať ponukou. Režim „Explorer“ je súčasťou štandardnej výbavy Norden 901 Expedition a poskytuje vám priamu kontrolu nad všetkými funkciami, aby ste si vytvorili svoj individuálny jazdný režim.

 

QUICKSHIFTER EASY SHIFT
Svoju plnú pozornosť môžete venovať zvládnutiu terénu v náročných podmienkach pomocou funkcie Easy Shift, ktorá vám umožní plynule meniť prevodové stupne na 6-stupňovej prevodovke smerom nahor a aj nadol. Snímač sleduje, kedy aktivujete radiacu páku, a dá pokyn ECU, aby upravila parametre motora pre bezproblémovú zmenu prevodového stupňa pri akýchkoľvek otáčkach alebo zaťažení motora. Systém Easy Shift znamená kratšie časy radenia a plynulejšiu jazdu, pretože nie je potrebné zatvárať plyn a ovládať spojku pre zmenu prevodového stupňa. Okrem zlepšenia trakcie zadného kolesa vám funkcia Easy Shift umožňuje udržať lepšiu kontrolu tým že môžete plne uchopiť riadidlá bez ovládania spojky.

 

PHO_BIKE_DET_Norden-Expedition-modelyear-2023-easy-shift_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Norden-901-Expedition-2023-offroad-abs_#SALL_#AEPI_#V1
OFFROAD ABS
Viete, že brzdenie na neupravených cestách si vyžaduje inú techniku ako brzdenie na ceste. V režime „Offroad“ sa deaktivuje ABS zadného kolesa, zníži sa jeho reakcia na prednom kolese a údaje zo snímača uhla sklonu už nie sú súčasťou výpočtov systému. Takže teraz môžete zablokovať zadné koleso a pomôcť si tak pri zatáčaní. Pretože ABS predného kolesa je v tomto režime nastavené tak, aby bolo menej rušivé, predná brzda môže byť použitá v plnej sile na sypkých povrchoch. Režim „Offroad“, navrhnutý tak, aby zvýšil funkčnosť a istotu za každých okolností, rozširuje a zdokonaľuje schopnosti Bosch ABS tak, aby vyhovovali každému dobrodružstvu. Po nainštalovaní najnovšej aktualizácie softvéru sa vaše jazdné režimy automaticky zapnú do vhodného nastavenia ABS. Iba vo voliteľnom režime Explorer si budete môcť samostatne vybrať preferovaný režim ABS.

 

TEMPOMAT
Keď sa ocitnete na dlhých a prehľadných úsekoch cesty, môžete nastaviť tempomat pomocou spínačov namontovaných na riadidlách a na chvíľu sa sústrediť na krajinu pred vami. To je dôvod, prečo cestujete, pre tie blažené chvíle, keď sa cítite súčasťou prostredia okolo vás. Tempomat je tiež užitočnou funkciou, keď nechcete riskovať prekročenie rýchlostných limitov. Aj pre vaše ľahšie ovládanie motocykla je Norden 901 Expedition vybavený výškovo nastaviteľným dvojdielnym sedadlom s výnimočnou priľnavosťou a s komfortom v chladných podmienkach vďaka funkcii vyhrievania. Hliníkové kužeľovité riadidlá so šiestimi montážnymi pozíciami poskytujú rozsah nastavenia 30 mm (spredu dozadu) pre prispôsobiteľnú ergonómiu.

 

PHO_BIKE_DET_Norden-901-Expedition-2023-cruise-control-01_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Norden-901-Expedition-2023-mtc-01_#SALL_#AEPI_#V1
MTC
Asistenčné systémy pre jazdcov ktoré pomáhajú a neobmedzujú aby ste mali vždy všetko pod kontrolou. Kontrola trakcie motocykla v zákrutách (MTC) je citlivá na uhol náklonu a ponúka bezproblémové zásahy. Keď systém zistí, že zadné koleso sa otáča nesprávnou rýchlosťou pre jazdnú situáciu, vstup škrtiacej klapky sa zníži, kým sa nedosiahne správna úroveň preklzu zadných kolies pre zvolený jazdný režim a aktuálny uhol náklonu. V režime „Explorer“ môžete ovládať úroveň zásahu MTC pomocou 9 úrovní nastavenia sklzu. Keď sa zistí zdvih predného kolesa, systém zníži plyn o malé prírastky pre konštantnejšiu akceleráciu. Ako vaše ambície a skúsenosti rastú, môžete v prípade potreby vypnúť kontrolu trakcie, aby ste posunuli dozadu a zdvihli predné koleso podľa ľubovôle.

 

PRIPOJITEĽNOSŤ
Nainštalovaný modul konektivity poskytuje navigáciu Turn-by-Turn+, Call-In, Call-Out a výber hudby zo smartfónu jazdca. Vďaka sofistikovanej aplikácii Ride Husqvarna Motorcycles je multifunkčné zariadenie nevyhnutné pre každý deň každého dobrodružstva. Voliteľný držiak GPS je k dipozícii ako voliteľné príslušenstvo a môže byť súčasťou každého Nordena 901 Expedition a umožní ľahko umiestniť váš smartphone alebo GPS nad palubnou doskou.

 

127685_Norden 901 Expedition 2023
144025_Norden 901 2024
RIDE HUSQVARNA MOTORCYCLES APP
Naplánujte si každé dobrodružstvo s dokonalou presnosťou pomocou aplikácie Ride Husqvarna Motorcycles. Aplikácia ponúka mapy na stiahnutie, ktoré šetria mobilné dáta, a umožňuje vám naplánovať a spresniť trasu pred jazdou pridaním až 128 zemepisných bodov alebo importovať navigáciou priamo zo súboru GPX. Prístrojová doska TFT na prvý pohľad jasne zobrazuje pokyny z vylepšenej navigácie Turn-by-Turn+ a poskytuje základné informácie vrátane zostávajúceho dojazdu paliva, teploty vody a prejdenej vzdialenosti.

 

Odporúčané doplnky a služby pre Husqvarna Norden 901 Expedition:


PHO_HP_NMON_28505999000-Akrapovic--Slip-on-Line-_#SALL_#AWSG_#V1

Akrapovič „Slip-on Line“ 28105999000

PHO_HP_NMON_28508908044-FLY-SCREEN_#SALL_#AWSG_#V1

Ochranný plexi štít 28508908044

PHO_HP_NMON_21012940000-BAR-END-MIRROR-SET_#SALL_#AWSG_#V1

Spätné zrkadlá 21012940044

PHO_HP_NMON_28512919000-TANK-BAG-Z1_#SALL_#AWSG_#V1

Tank bag 28512919000

PHO_HP_NMON_28012979044-HEADLIGHT-PROTECTION_#SALL_#AWSG_#V1

Ochrana predného svetla 28012979044

PHO_HP_NMON_28512027000-REAR-BAG_#SALL_#AWSG_#V1
Zadná taška 28512027000