Nový VITPILEN 401 MY24

  • Objem motora:          373 cm3
  • Výkon:                        32KW
  • Prevodovka:               6 rýchlostná
  • Predné odpruženie:  WP APEX 43 zdvih 142mm
  • Zadné odpruženie:    WP APEX zdvih 142mm
  • Predné brzdy:             ByBre, Štvorpiestový radiálny pevný strmeň
  • Zadná brzda:              ByBre, jednopiestový, plávajúci strmeň
  • Výška sedla:                835mm
  • Objem pal. nádrže     9.5l
  • Hmotnosť                    152kg

Husqvarna Vitpilen 401 
Cena: 6 319,-EUR s DPH

Vitpilen 401 bol v roku 2024 úplne prepracovaný. Nový oceľový mrežový rám a kyvná vidlica z liateho hliníka spolu s prepracovanou ergonómiou zlepšujú agilitu a zlepšujú úroveň spätnej väzby pre jazdca a poskyzujú lepší zážitok z jazdy. Poháňaný ľahším motorom poskytuje optimálny krútiaci moment už od nízkych otáčok a v celom rozsahu otáčok poskytuje využiteľný výkon na požiadanie. Spolu s viacerými elektronickými asistenčnými systémami pre jazdca, nastaviteľným odpružením WP a pripojením Bluetooth si môžete Vitpilen 401 plne prispôsobiť pre optimálny výkon na ceste.
PHO_BIKE_DET_Vitpilen-401-2024-exterior_#SALL_#AEPI_#V1
VONKAJŠÍ VZHĽAD
Vitpilen 401, ktorý sa vyznačuje výraznými bielymi krytmi nádrže, ktoré ponúkajú dokonalý kontrast proti zvyšku motocykla ktorý je prevažne v zatemnenom štýle, určite vyčnieva z davu. Karoséria je štíhla a minimálna, aby zabezpečila pohodlnú jazdu, zatiaľ čo brondzové kryty motora dodávajú tomuto nezameniteľnému ale decentnému stroju skutočnú jedinečnosť.
SVETLÁ
Nové predné a zadné LED svetlá ponúkajú lepšie osvetlenie.Použitím najnovšej technológie LED pre pokročilý svetelný výkon a lepšiu viditeľnosť je jazda v mestskom prostredí bezpečnejšia pre jazdca aj ostatných účastníkov cestnej premávky. LED denné svietenie na prednom svetle dodáva modelu Vitpilen výrazný prémiový vzhľad.
PHO_BIKE_DET_Vitpilen-401-2024-lights_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Vitpilen-401-MY2024-handlebar_#SALL_#AEPI_#V1
RIADIDLÁ
Riadidlá roadstera sú vyššie a rovnejšie a sú vybavené čiernymi eloxovanými, kovanými hliníkovými trojitými svorkami, ktoré majú prepracovaný odsadenie pre zlepšenie stability. V súlade s minimalistickým vzhľadom autentického dizajnu zobrazuje palubná doska namontovaná na riadidlách iba základné informácie – rýchlosť, hladinu paliva a zvolený prevodový stupeň.
PALIVOVÁ NÁDRŽ
Perfektne tvarovaná 13-litrová palivová nádrž je vybavená štandardným praktickým nosičom batožiny, ktorý umožňuje jazdcom pohodlne prenášať svoje veci. Kryt nádrže, ktorý prispieva k robustnému vzhľadu, hladko splýva s bočnými panelmi, aby sa zabezpečilo, že jazdcove pohyby na motocykli sú úplne neobmedzené. Nádrž je vybavená hliníkovým uzáverom s ikonickým logom motocyklov Husqvarna.
PHO_BIKE_DET_Vitpilen-401-2024-tank_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Vitpilen-401-2024-seat_#SALL_#AEPI_#V1
SEDADLO
Nový pomocný rám znižil výšku jednodielneho sedadla jazdca a spolujazdca na 820 mm, vďaka čomu Vitpilen 401 vyhovuje širšiemu spektru jazdcov. Komfort je zaistený vďaka prepracovanému zakriveniu peny sedadla a vysoko kvalitným materiálom použitým na výrobu poťahu.
JEDNOVALCOVÝ MOTOR
Vitpilen 401 poháňa nový jednovalcový motor, ktorý je navrhnutý tak, aby mal väčší zdvihový objem a nižšiu hmotnosť v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Pozoruhodne kompaktný moderný motor prispieva k kultivovaným jazdným vlastnostiam a produkuje hladký výkon a vynikajúcu ovládateľnosť.
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-engine_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Vitpilen-401-2024-easy-shift_#SALL_#AEPI_#V1
QUICKSHIFTER – EASY SHIFT
Funkcia Quickshifteru Easy Shift zabezpečuje, že všetky zmeny prevodových stupňov sú čo najplynulejšie. Akonáhle EMS zaregistruje pohyb na radiacej páke, na chvíľu obmedzí výkon, čo zabezpečuje plynulé radenie prevodových stupňov. Pre dokonalý zážitok z jazdy nie je spojka potrebná pri radení prevodových stupňov na Vittpilen 401.
Brzdy
Vitpilen 401 je vybavený hydraulickými brzdovými strmeňmi ByBre spolu s 320 mm predným kotúčom a 240 mm zadným kotúčom. Najmodernejší náklonový systém ABS Bosch zabezpečuje najvyššiu úroveň bezpečnosti v rôznych podmienkach. K dispozícii je režim Supermoto, ktorý odpojí ABS na zadnom kolese. Všetky komponenty sú vyrábané podľa najvyšších štandardov, aby zabezpečili ovládateľný a spoľahlivý brzdný účinok vo všetkých situáciách.

 

PHO_BIKE_DET_Vitpilen-401-2024-brakes_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Vitpilen-401-2024-ride-modes_#SALL_#AEPI_#V1
JAZDNÉ REŽIMY
Vitpilen 401 je vybavený viacerými elektronickými pomôckami pre jazdca, ktoré zlepšujú jeho použiteľnosť. Jazdné režimy ponúkajú dve nastavenia výkonu – Street a Rain. Street je štandardne zapnutý, zatiaľ čo Rain môže byť aktivovaný v nepriaznivých poveternostných podmienkach pre menej agresívnu reakciu škrtiacej klapky. Funkcia obmedzovača rýchlosti navyše umožňuje jazdcom nastaviť cestovnú rýchlosť, ktorá nebude prekročená ani pri úplne otvorenom plyne.

 

VÝFUK
Úplne prepracovaný a starostlivo zmontovaný výfukový systém spĺňa predpisy EURO 5+ vďaka systému dvojitého katalyzátora. Výfuk, vyrobený z vysokopevnostnej ocele, teraz ponúka výrazné zníženie hmotnosti o dva kilogramy v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Tlmič výfuku je doplnený prémiovou matnou čiernou povrchovou úpravou, ktorá dopĺňa osobitý štýl modelu Vitpilen 401

 

PHO_BIKE_DET_Vitpilen-401-2024-exhaust_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Vitpilen-401-2024-traction-control_#SALL_#AEPI_#V1
KONTROLA TRAKCIE MOTOCYKLA
Rýchlym spracovaním údajov o uhle náklonu z integrovaného 3D senzora sa kontrola trakcie motocyklov (MTC) prispôsobí zvolenému jazdnému režimu Street alebo Rain. To pomáha Svartpilen 401 udržiavať trakciu v každej zákrute. Alternatívne pokročilí jazdci môžu MTC vypnúť, v prípade že chcú driftovať v zákrutách a užiť si oveľa živší zážitok z jazdy.

 

RÁM
Nový oceľový mrežový rám je základom charakteru a agility modelu Vitpilen 401. Hydro-tvarované rúry sú úhľadne roboticky zvarené dohromady, aby vytvorili rám, ktorý je nielen pevný, ale aj nízky. Tento montážny proces prináša agilnú manipuláciu a detailnú spätnú väzbu pre jazdca. Špecifické charakteristiky flexu sú zakomponované do rámu a spolu s odpružením WP ponúka Vitpilen 401 pohodlný zážitok z jazdy.

 

PHO_BIKE_DET_Vitpilen-401-2024-frame_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Vitpilen-401-2024-suspension_#SALL_#AEPI_#V1
ODPRUŽENIE
O odpruženie na Vitpilen 401 zebezpečuje WP pre ktoré je známe najvyššou úrovňou kvality a remeselného spracovania. Vidlica s otvorenou kazetou WP APEX, nastaviteľná v kompresii a odskoku, ma vpredu priemer 43 mm a ponúka zdvih 150 mm. Vzadu ponúka tlmiaca jednotka rovnaký zdvih, zatiaľ čo jeho progresívny dizajn pružiny ľahko absorbuje nerovnosti všetkých veľkostí. Tlmiaca jednotka má nastaviteľné predpätia a tlmenie odskoku a je pripojená priamo ku kývnej vidlici pre zvýšenú úroveň spätnej väzby.

 

ERGONÓMIA
Prepracovaná ergonómia umožňuje lepší zážitok z jazdy. O niečo dlhší rázvor zlepšuje stabilitu bez obetovania agility, zatiaľ čo o 15 mm nižšia výška sedadla posúva jazdca bližšie k ťažisku motocykla.

 

PHO_BIKE_DET_Vitpilen-401-2024-ergonomics_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Vitpilen-401-2024-wheels_#SALL_#AEPI_#V1
KOLESÁ A PNEUMATIKY
Šesťlúčové, 17-palcové kolesá sú dizajnovým vrcholom modelu Vitpilen 401. Ponúkajú štýl a stabilitu, kolesá sú tiež robustné a spoľahlivé. Výnimočnú priľnavosť a predvídateľnosť na asfalte zabezpečujú pneumatiky Michelin Power 6.

 

KÝVNA VIDLICA
Nová kyvná vidlica z liateho hliníka umožňuje asymetrické umiestnenie tmiacej jednotky WP mimo stredu. Zakrivenie kyvnej vidlice ktoré ponúka starostlivo vypočítanú tuhosť pre lepšiu stabilitu a predvídateľnú ovládateľnosť, vytvára nielen moderný vzhľad, ale poskytuje aj ďalší priestor pre nové umiestnenie tlmiča.

 

PHO_BIKE_DET_Vitpilen-401-2024-swingarm_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Vitpilen-401-2024-connectivity_#SALL_#AEPI_#V1
PRIPOJITEĽNOSŤ
Vďaka modulu konektivity, ktorá je súčasťou štandardnej výbavy poskytuje Vitpilen 401 jazdcom rôzne funkcie na zlepšenie zážitku z jazdy. So smartfónom pripojeným cez Bluetooth je možné prijímať prichádzajúce hovory, prehrávať hudbu a pomocou aplikácie Ride Husqvarna Motorcycles sa na prístrojovej doske môžete riadiť podrobnými pokynmi navigácie. RCM, režim diaľkového ovládania, umožňuje jazdcovi ovládať aplikáciu pomocou tlačidiel na riadidlách, navyše je základom pre ďalšie funkcie.

 

5-PALCOVÁ TFT – PALUBNÁ DOSKA
Nová a vylepšená 5-palcová TFT palubná doska s lepenou sklenenou obrazovkou zobrazuje jazdcom dôležité informácie. Rýchlosť jazdy, úroveň hladiny paliva a zvolený prevodový stupeň sú jasne zobrazené a viditeľné na prvý pohľad. Ovládajú ho nové podsvietené prepínače na ľavej strane riadidiel.

 

PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-dashboard_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Vitpilen-401-24-anti-theft_#SALL_#AEPI_#V1
OCHRANA PROTI KRÁDEŽI
Vitpilen 401 má štandardne namontovaný imobilizér, ktorý poskytuje ochranu proti krádeži.

 

SERVIS MOTOCYKLA
Nové usporiadanie motora vedie k lepšiemu výkonu, spoľahlivosti a servisovateľnosti. Všetky filtre sú teraz pohodlne umiestnené na rovnakej strane motora, aby sa urýchlila a zjednodušila bežná údržba. Vďaka pokročilým technickým riešeniam použitým pri montáži motora je teraz potrebné vymeniť olej, olejový filter a vzduchový filter každých 10 000 kilometrov. Počiatočná výmena oleja po zábehu motocykla je po najazdení 1 000 kilometroch.

 

PHO_BIKE_DET_Vitpilen-401-2024-service_#SALL_#AEPI_#V1

Odporúčané doplnky a služby pre Husqvarna Vitpilen 401:


PHO_HP_NMON_28505999000-Akrapovic--Slip-on-Line-_#SALL_#AWSG_#V1

Akrapovič „Slip-on Line“ 28105999000

PHO_HP_NMON_28508908044-FLY-SCREEN_#SALL_#AWSG_#V1

Ochranný plexi štít 28508908044

PHO_HP_NMON_21012940000-BAR-END-MIRROR-SET_#SALL_#AWSG_#V1

Spätné zrkadlá 21012940044

PHO_HP_NMON_28512919000-TANK-BAG-Z1_#SALL_#AWSG_#V1

Tank bag 28512919000

PHO_HP_NMON_28012979044-HEADLIGHT-PROTECTION_#SALL_#AWSG_#V1

Ochrana predného svetla 28012979044

PHO_HP_NMON_28512027000-REAR-BAG_#SALL_#AWSG_#V1
Zadná taška 28512027000