Nový SVARTPILEN 401 MY24

  • Objem motora:          373 cm3
  • Výkon:                        32KW
  • Prevodovka:               6 rýchlostná
  • Predné odpruženie:  WP APEX 43 zdvih 142mm
  • Zadné odpruženie:    WP APEX zdvih 142mm
  • Predné brzdy:             ByBre, Štvorpiestový radiálny pevný strmeň
  • Zadná brzda:              ByBre, jednopiestový, plávajúci strmeň
  • Výška sedla:                835mm
  • Objem pal. nádrže     9.5l
  • Hmotnosť                    152kg

Husqvarna Svartpilen 401 
Cena: 6 419,-EUR s DPH

Nový Svartpilen 401 je bezpochyby ideálnym motocyklom pre jazdu na metropolitných predmestiach. Svartpilen 401 sa vyznačuje ľahkosťou, pohodlnou jazdnou pozíciou a skutočne výrazným dizajnom. Svartpilen 401 najnovšej generácie ponúka svieži nádych. Nový motor poskytuje dostupný krútiaci moment. Nový Svartpilen 401 je aj ľahší a kompaktnejší, čo prispieva k agilnému pocitu z jazdy v mestských uliciach. Nastaviteľné odpruženie WP zabezpečuje plynulú jazdu po najdrsnejších cestách, zatiaľ čo dizajn a grafická schéma inšpirovaná Švédskom obsahuje jemnú zmes tmavších tónov, ktoré vytvárajú impozantný jedinečný a nezameniteľný vzhľad.
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-exterior_#SALL_#AEPI_#V1
VONKAJŠÍ VZHĽAD
Jedinečný vzhľad je vytvorený autentickou kombináciou klasického a moderného dizajnu. Ľahká a úzka karoséria sa tesne zakrivuje okolo podvozku, čo umožňuje plynulé pohyby jazdca. Tmavé farebné prevedenie, robustné pneumatiky a ochranné komponenty ako je štítok nad predné svetlo a kryt pod motor zabezpečujú, že Svartpilen 401 má nepopierateľne výrazný vzhľad.
SVETLÁ
Nové predné a zadné LED svetlá ponúkajú lepšie osvetlenie.Použitím najnovšej technológie LED pre pokročilý svetelný výkon a lepšiu viditeľnosť je jazda v mestskom prostredí bezpečnejšia pre jazdca aj ostatných účastníkov cestnej premávky. LED denné svietenie na prednom svetle dodáva modelu Svartpilen výrazný prémiový vzhľad.
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-lights_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-handlebar_#SALL_#AEPI_#V1
RIADIDLÁ
Svartpilen 401 sa vyznačuje štýlovými offroadovými riadidlami a stúpačkami. V súlade s minimalistickým vzhľadom a autentickým dizajnom je palubná doska namontovaná na riadidlách veľkým 5″ TFT displejom, ktorý zobrazuje základné informácie, ako je rýchlosť, hladina paliva, jazdný režim a zvolený prevodový stupeň.
PALIVOVÁ NÁDRŽ
Perfektne tvarovaná 13-litrová palivová nádrž je vybavená štandardným praktickým nosičom batožiny, ktorý umožňuje jazdcom pohodlne prenášať svoje veci. Kryt nádrže, ktorý prispieva k robustnému vzhľadu, hladko splýva s bočnými panelmi, aby sa zabezpečilo, že jazdcove pohyby na motocykli sú úplne neobmedzené. Nádrž je vybavená hliníkovým uzáverom s ikonickým logom motocyklov Husqvarna.
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-tank_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-seat_#SALL_#AEPI_#V1
SEDADLO
Nízkoprofilové sedadlo je prístupné vo výške 820mm a úhľadne zapadá do celkového dizajnu. Je zostavené z vysokokvalitných materiálov pre vynikajúci komfort a trvanlivosť. Súčasťou štandardnej výbavy sú aj madlá pre držanie spolujazdca
JEDNOVALCOVÝ MOTOR
Svartpilen 401 poháňa nový jednovalcový motor, ktorý je navrhnutý tak, aby mal väčší zdvihový objem a nižšiu hmotnosť v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Pozoruhodne kompaktný moderný motor prispieva k kultivovaným jazdným vlastnostiam a produkuje hladký výkon a vynikajúcu ovládateľnosť.
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-engine_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-easy-shift_#SALL_#AEPI_#V1
QUICKSHIFTER – EASY SHIFT
Funkcia Quickshifteru Easy Shift zabezpečuje, že všetky zmeny prevodových stupňov sú čo najplynulejšie. Akonáhle EMS zaregistruje pohyb na radiacej páke, na chvíľu obmedzí výkon, čo zabezpečuje plynulé radenie prevodových stupňov. Pre dokonalý zážitok z jazdy nie je spojka potrebná pri radení prevodových stupňov na Svartpilen 401.
Brzdy
Svartpilen 401 je vybavený hydraulickými brzdovými strmeňmi ByBre spolu s 320 mm predným kotúčom a 240 mm zadným kotúčom. Najmodernejší náklonový systém ABS Bosch zabezpečuje najvyššiu úroveň bezpečnosti v rôznych podmienkach. K dispozícii je režim Supermoto, ktorý odpojí ABS na zadnom kolese. Všetky komponenty sú vyrábané podľa najvyšších štandardov, aby zabezpečili ovládateľný a spoľahlivý brzdný účinok vo všetkých situáciách.

 

PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-brakes_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-ergonomics_#SALL_#AEPI_#V1
JAZDNÉ REŽIMY
Svartpilen 401 je vybavený viacerými elektronickými pomôckami pre jazdca, ktoré zlepšujú jeho použiteľnosť. Jazdné režimy ponúkajú dve nastavenia výkonu – Street a Rain. Street je štandardne zapnutý, zatiaľ čo Rain môže byť aktivovaný v nepriaznivých poveternostných podmienkach pre menej agresívnu reakciu škrtiacej klapky. Funkcia obmedzovača rýchlosti navyše umožňuje jazdcom nastaviť cestovnú rýchlosť, ktorá nebude prekročená ani pri úplne otvorenom plyne.

 

VÝFUK
Úplne prepracovaný a starostlivo zmontovaný výfukový systém spĺňa predpisy EURO 5+ vďaka systému dvojitého katalyzátora. Výfuk, vyrobený z vysokopevnostnej ocele, teraz ponúka výrazné zníženie hmotnosti o dva kilogramy v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Tlmič výfuku je doplnený prémiovou matnou čiernou povrchovou úpravou, ktorá dopĺňa osobitý štýl modelu Svartpilen 401

 

PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-exhaust_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-traction-control_#SALL_#AEPI_#V1
KONTROLA TRAKCIE MOTOCYKLA
Rýchlym spracovaním údajov o uhle náklonu z integrovaného 3D senzora sa kontrola trakcie motocyklov (MTC) prispôsobí zvolenému jazdnému režimu Street alebo Rain. To pomáha Svartpilen 401 udržiavať trakciu v každej zákrute. Alternatívne pokročilí jazdci môžu MTC vypnúť, v prípade že chcú driftovať v zákrutách a užiť si oveľa živší zážitok z jazdy.

 

RÁM
Nový oceľový mrežový rám je základom charakteru a agility modelu Svartpilen 401. Hydro-tvarované rúry sú úhľadne roboticky zvarené dohromady, aby vytvorili rám, ktorý je nielen pevný, ale aj nízky. Tento montážny proces prináša agilnú manipuláciu a detailnú spätnú väzbu pre jazdca. Špecifické charakteristiky flexu sú zakomponované do rámu a spolu s odpružením WP ponúka Svartpilen 401 pohodlný zážitok z jazdy.

 

PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-frame_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-suspension_#SALL_#AEPI_#V1
ODPRUŽENIE
O odpruženie na Svartpilen 401 zebezpečuje WP pre ktoré je známe najvyššou úrovňou kvality a remeselného spracovania. Vidlica s otvorenou kazetou WP APEX, nastaviteľná v kompresii a odskoku, ma vpredu priemer 43 mm a ponúka zdvih 150 mm. Vzadu ponúka tlmiaca jednotka rovnaký zdvih, zatiaľ čo jeho progresívny dizajn pružiny ľahko absorbuje nerovnosti všetkých veľkostí. Tlmiaca jednotka má nastaviteľné predpätia a tlmenie odskoku a je pripojená priamo ku kývnej vidlici pre zvýšenú úroveň spätnej väzby.

 

ERGONÓMIA
Prepracovaná ergonómia umožňuje lepší zážitok z jazdy. O niečo dlhší rázvor zlepšuje stabilitu bez obetovania agility, zatiaľ čo o 15 mm nižšia výška sedadla posúva jazdca bližšie k ťažisku motocykla.

 

PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-ergonomics_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-wheel_#SALL_#AEPI_#V1
KOLESÁ A PNEUMATIKY
17-palcové lúčové kolesá sú dizajnovým vrcholom modelu Svartpilen 401. Kolesá, ktoré ponúkajú štýl, pevnosť a stabilitu, sa ukázali ako robustné a spoľahlivé. Pneumatiky Pirelli Scorpion Rally STR ponúkajú výnimočnú priľnavosť a predvídateľnosť na širokej škále povrchov.

 

KÝVNA VIDLICA
Nová kyvná vidlica z liateho hliníka umožňuje asymetrické umiestnenie tmiacej jednotky WP mimo stredu. Zakrivenie kyvnej vidlice ktoré ponúka starostlivo vypočítanú tuhosť pre lepšiu stabilitu a predvídateľnú ovládateľnosť, vytvára nielen moderný vzhľad, ale poskytuje aj ďalší priestor pre nové umiestnenie tlmiča.

 

PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-swingarm_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-connectivity_#SALL_#AEPI_#V1
PRIPOJITEĽNOSŤ
Vďaka modulu konektivity, ktorá je súčasťou štandardnej výbavy poskytuje Svartpilen 401 jazdcom rôzne funkcie na zlepšenie zážitku z jazdy. So smartfónom pripojeným cez Bluetooth je možné prijímať prichádzajúce hovory, prehrávať hudbu a pomocou aplikácie Ride Husqvarna Motorcycles sa na prístrojovej doske môžete riadiť podrobnými pokynmi navigácie. RCM, režim diaľkového ovládania, umožňuje jazdcovi ovládať aplikáciu pomocou tlačidiel na riadidlách, navyše je základom pre ďalšie funkcie.

 

5-PALCOVÁ TFT – PALUBNÁ DOSKA
Nová a vylepšená 5-palcová TFT palubná doska s lepenou sklenenou obrazovkou zobrazuje jazdcom dôležité informácie. Rýchlosť jazdy, úroveň hladiny paliva a zvolený prevodový stupeň sú jasne zobrazené a viditeľné na prvý pohľad. Ovládajú ho nové podsvietené prepínače na ľavej strane riadidiel.

 

PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-dashboard_#SALL_#AEPI_#V1
PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-anti-theft_#SALL_#AEPI_#V1
OCHRANA PROTI KRÁDEŽI
Svartpilen 401 má štandardne namontovaný imobilizér, ktorý poskytuje ochranu proti krádeži.

 

SERVIS MOTOCYKLA
Nové usporiadanie motora vedie k lepšiemu výkonu, spoľahlivosti a servisovateľnosti. Všetky filtre sú teraz pohodlne umiestnené na rovnakej strane motora, aby sa urýchlila a zjednodušila bežná údržba. Vďaka pokročilým technickým riešeniam použitým pri montáži motora je teraz potrebné vymeniť olej, olejový filter a vzduchový filter každých 10 000 kilometrov. Počiatočná výmena oleja po zábehu motocykla je po najazdení 1 000 kilometroch.

 

PHO_BIKE_DET_Svartpilen-401-2024-service_#SALL_#AEPI_#V1 (1)

Odporúčané doplnky a služby pre Husqvarna Svartpilen 401:


PHO_HP_NMON_28505999000-Akrapovic--Slip-on-Line-_#SALL_#AWSG_#V1

Akrapovič „Slip-on Line“ 28105999000

PHO_HP_NMON_28508908044-FLY-SCREEN_#SALL_#AWSG_#V1

Ochranný plexi štít 28508908044

PHO_HP_NMON_21012940000-BAR-END-MIRROR-SET_#SALL_#AWSG_#V1

Spätné zrkadlá 21012940044

PHO_HP_NMON_28512919000-TANK-BAG-Z1_#SALL_#AWSG_#V1

Tank bag 28512919000

PHO_HP_NMON_28012979044-HEADLIGHT-PROTECTION_#SALL_#AWSG_#V1

Ochrana predného svetla 28012979044

PHO_HP_NMON_28512027000-REAR-BAG_#SALL_#AWSG_#V1
Zadná taška 28512027000